Nowości

Test „łatek w spreju” – AUTO-SWIAT.PL, lipiec 2020!

„AUTOLAND: dobry, bo mocny!” Na stronie https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/test-latek-w-spreju-zapas-czy-tylko-zludzenie/3m7qszy znajdziecie najnowszy test „łatek w sprayu” dostępnych na polskim rynku. Po raz kolejny, nasz produkt DO NAPRAWY OPONY potwierdził swoją skuteczność w uszczelnianiu przebitych opon. To jeden z produktów, którego skuteczność jest szczególnie istotna, nie tyle w codziennej eksploatacji pojazdu, ale na wypadek awaryjnej sytuacji, która może spotkać każdego kierowcę.

Zapraszamy do lektury artykułu.
Dowiedz się więcej o produkcie >>>

AUTOLAND na 1 miejscu!

Z dumą i wielką radością przekazujemy Państwu wyniki VIII edycji Badań Preferencji Kierowców 2020 w Polsce – Marka #1 przeprowadzonej przez tygodnik „Motor” i portal WybórKierowców.pl.


Spośród 25 marek biorących udział w badaniu Wybór Kierowców 2020 w kategorii kosmetyki samochodowe, marka Autoland zdobyła 1 miejsce!

Tegoroczna edycja Badania obejmowała ponad 130 pytań w dziewięciu przekrojowych kategoriach dotyczących całego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Jak co roku objęła również kategorię  kosmetyków samochodowych.  Zastosowana metoda badawcza, wzorowana była na badaniach prowadzonych przez amerykańskie organizacje JD Power i Consumer Report, badające od lat rzeczywiste preferencje konsumentów, sposoby podejmowania decyzji zakupowych oraz przywiązanie do marek. W edycji 2020 programu Marka #1 Czytelnicy wypełnili ponad 100 tysięcy ankiet.

Jesteśmy polską rodzinną firmą. 30 lat temu rozpoczęła się nasza przygoda na rynku kosmetyków samochodowych,  bez technologii, kapitału i know-how. Mieliśmy za to zdolny zespół, pełen entuzjazmu i wiary w wysoko postawiony cel, że będziemy w stanie konkurować z dużymi międzynarodowymi  markami.

Dziś po latach konsekwentnej pracy, inwestycjach w rozwój i badania dostarczamy starannie przemyślane, bezpieczne produkty do mycia i pielęgnacji samochodu, które znajdują uznanie polskich kierowców.  Za nami uplasowały się duże, globalne marki (Sonax, Meguiar’s, Turtle Wax, Motul, Wurth), których produkty często stereotypowo postrzegane są jako lepsze od polskich produktów.

Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie jakim obdarzaliście nas w przeszłości i teraz, kiedy codziennie kupujecie nasze produkty.

Dziękujemy również naszym Partnerom biznesowym za wsparcie, jakiego nam udzielacie.

Wybór Kierowców 2020 - badanie, Maj 2020!

Cześć! ️Mamy do Was prośbę! 

Na stronie https://www.wyborkierowcow.pl/markanr1/ankieta-kosmetyki-samochodowe/ trwa badanie, w którym bierzemy udział - w kategorii kosmetyki samochodowe. Bardzo nam zależy, abyście dodawali opinie o naszych produktach, których używacie. To pozwoli nam poznać Wasze potrzeby i stale się rozwijać. 

Zachęcamy też do głosowania na naszą markę i produkty. Z góry dziękujemy za wszystkie pozytywne głosy.


BIO-CLEAN - Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, marzec 2020!

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia WHO (World Health Organization) rozprzestrzenianiu wirusa grypy czy COVID-19 (Koronavirus) można zapobiec poprzez częste mycie rąk lub użycie środków antywirusowych na bazie alkoholu.

Wytwarzany przez nas płyn do dezynfekcji BIO-CLEAN wpisany został do Wykazu Produktów Biobójczych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod numerem 0242/TP/2020.

BIO-CLEAN - gotowy alkoholowy preparat do dezynfekcji wszelkich powierzchni. Likwiduje wirusy, bakterie i grzyby. Produkt jest przeznaczony do dezynfekcji wszelkich powierzchni, przedmiotów, urządzeń, wyposażenia, klamek, mebli itp. Do użycia w miejscach publicznych i przemyśle w tym także na powierzchniach przeznaczonych do kontaktu z żywnością w przemyśle spożywczym. Produkt może być stosowany w obszarze medycznym.

Dowiedz się więcej o produkcie jego właściwościach i sposobie użycia >>>

Chusteczki AUTOLAND z certyfikatem TÜV Rheinland, luty 2020!

Miło nam poinformować o zakończeniu projektu, nad którym nasz Dział R&D pracował od dłuższego czasu. Nasze chusteczki do szyb, do rąk oraz do kokpitu naturalne i z połyskiem pozytywnie przeszły proces certyfikacyjny prowadzony przez TÜV Rheinland. Ocenie audytorów poddane zostały: skład, poprawność oznaczeń, bezpieczeństwo produktu i proces produkcyjny. Dodatkowo zespół audytowy potwierdził spełnienie wymagań Rozporządzenia (WE) nr 648/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie detergentów.
Dowiedz się więcej o certyfikatach klikając w poniższe linki:

Niniejsze certyfikaty potwierdzają monitorowanie produkcji certyfikowanego wyrobu przez TÜV Rheinland w oparciu o cykliczne audyty zakładu produkcyjnego i badania laboratoryjne.

Kacper Mieszkowski – MOTOCROSS - podsumowanie sezonu 2019

Z dumą prezentujemy wyniki wspieranego przez nas Kacpra Mieszkowskiego:

MISTRZ POLSKI MX QUAD JUNIOR 2019,  DRUGI VICE MISTRZ POLSKI MX QUAD OPEN.

Jak sam Kacper mówi: sezon 2019 nie był łatwy, wiele problemów na początku sezonu, zmiana sprzętu, debiut w całym cyklu Mistrzostw Europy. Lecz i to nie powstrzymało mnie w osiągnięciu postawionych sobie celów. Był to rok zmian, nauki i nowych doświadczeń, które zaowocują jeszcze bardziej w kolejnym sezonie. Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi to osiągnąć, rodzinie, znajomym, sponsorom - To nasze wspólne zwycięstwo - Kacper #117.

Podsumowanie całego cyklu:

https://wyniki.motoresults.pl/pl/2019/Motocross/MP/MX-Quad-Junior/klasyfikacja-indywidualna-sezonu/z_10119_4
https://wyniki.motoresults.pl/pl/2019/Motocross/MP/MX-Quad-Open/klasyfikacja-indywidualna-sezonu/z_10120_4

Produkty i porady na zimę – AUTO ŚWIAT PORADNIK, grudzień 2019!

W najnowszym numerze tygodnika AUTO ŚWIAT, zaprezentowano kilka istotnych porad, które mogą się przydać podczas nadchodzącej zimy oraz niezbędne zimowe produkty. Wśród polecanych, znalazło się kilka naszych produktów:  Odmrażacz do szyb, Odmrażacz do szyb i zamków, Płyn do spryskiwaczy, Anty-para, Do uszczelek i koncentrat płynu do chłodnic - Dynagel.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o produktach:

Autoland wyróżniony za wkład w rozwój nowoczesnego patriotyzmu gospdarczego

Z przyjemnością informujemy, że AUTOLAND znalazł się w gronie 12 najlepszych polskich firm zaopatrujących stacje benzynowe sieci PKN ORLEN. Zostaliśmy wyróżnieni z pośród 170 krajowych dostawców.  Nagrodę podczas Kongresu 590, który odbył się w dniach 7-8 października 2019 w Jasionce koło Rzeszowa odebrał Andrzej Strzelczyk – Dyrektor Zarządzający.  

foto: Materiały prasowe PKN ORLEN.

DO NAPRAWY OPONY – najnowszy test MOTOR nr 38, wrzesień 2019!

W najnowszym numerze tygodnika MOTOR, znajdziecie Państwo test naszego produktu DO NAPRAWY OPONY. To jeden z produktów którego jakość jest szczególnie istotna, nie tyle w codziennej eksploatacji pojazdu, ale na wypadek awaryjnej sytuacji – przebicia opony. Specjaliści sprawdzili i potwierdzili jego wysoką skuteczność w uszczelnianiu i dopompowywaniu przebitej opony.

Zapraszamy do lektury artykułu.
Dowiedz się więcej o produkcie >>>

Najnowsze badania zimowego płynu do spryskiwaczy w laboratorium DEKRA w Stuttgarcie

Z dumą prezentujemy wyniki najnowszych badań Zimowego płynu do spryskiwaczy PSIK PSIK. Na przełomie maja i czerwca 2019 w laboratorium Dekry w Stuttgarcie przeprowadziliśmy kompleksowe badania najnowszej formulacji zimowego płynu do spryskiwaczy. 

Dekra – największa europejska organizacja certyfikująca - od niemal stu lat na świecie pracuje na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drodze, w pracy i w domu. Prowadzi, miedzy innymi, najdokładniejsze badania płynów do spryskiwaczy na świecie. Testuje wszystkie właściwości fizyko – chemiczne, bada wpływ na elementy z którymi płyn ma kontakt (m. in. lakier samochodowy, elementy gumowe, elementy plastikowe, reflektory samochodowe), temperaturę zamarzania oraz właściwości użytkowe – w tym najważniejsze – właściwości czyszczące. Te ostatnie badane są w specjalnej komorze, utrzymującej stałą, ujemną temperaturę. Na szybę nakładana jest specjalnie przygotowana mieszanka zabrudzeń, symulująca zimowe zabrudzenia drogowe, następnie następuje badanie skuteczności płynu w ich usuwaniu. 

W badaniach tych nasz Płyn PSIK PSIK potwierdził swoje najwyższe właściwości użytkowe i bezpieczeństwo – brak negatywnego wpływu na wszystkie elementy karoserii samochodowej: wszelkie powłoki nie lakierowane i lakierowane, elementy gumowe i plastikowe oraz obudowy reflektorów samochodowych,  w tym ksenonowych i ledowych. Co najważniejsze uzyskał rewelacyjny wynik w teście usuwania zabrudzeń - 3,7 cykla pracy wycieraczek do stanu definiowanego przez Dekrę jako „free sight”, czyli brak zabrudzeń na szybie. Z tego ostatniego szczególnie jesteśmy dumni - jest to bowiem krytyczny parametr mający bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu w trudnych, zimowych warunkach. 

Dekra przyznaje wynik „bardzo dobre właściwości czyszczące” dla zimowych płynów do spryskiwaczy osiągających wynik poniżej 7 cykli pracy wycieraczek. Nasz płyn wykazał prawie dwukrotnie większą skuteczność. Wynik 3,7 cykla pracy wycieraczek – jest najlepszym jaki osiągnął kiedykolwiek płyn polskiego producenta i jednym z najlepszych wyników zimowych płynów do spryskiwaczy w Europie. 

Dowiedz się więcej o płynie >>>
Dowiedz się więcej o badaniach >>>

Przegląd Chusteczek AUTOLAND - MOTOR nr 28 - lipiec 2019!

W najnowszym (08.07.2019) numerze tygodnika MOTOR, ukazał się artykuł trafnie obrazujacy trend w pielęgnacji samochodów -   chusteczki o różnorodnym zastosowaniu. Chusteczki mają przewagę nad płynami i aerozolami, są wygodne i szybkie w użyciu, mieszczą się schowku w kokpicie lub drzwiach co pozwala nam mieć je zawsze pod ręką i skorzystać podczas krótkiego postoju czy w trasie. Cieszymy się, że nasze produkty zostały pokazane jako wzorcowe.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o naszych chusteczkach:
Chusteczki do kokpitu - naturalne >>>
Chusteczki do kokpitu - super połysk >>>
Chusteczki do rąk >>>
Chusteczki do szyb i wycieraczek >>>

MOTOR – Wybór Kierowców 2019!

Z dumą prezentujemy Państwu wyniki siódmej edycji badań preferencji kierowców w Polsce przeprowadzonej przez tygodnik „Motor” nr 2/2019 czerwiec-lipiec.

Badania obejmowały 120 pytań w siedmiu kategoriach rynku motoryzacyjnego, wśród których znalazły się też kosmetyki samochodowe. Metoda badawcza wzorowana jest na badaniach prowadzonych przez amerykańskie organizacje JD Power i Consumer Report.

W 2019 roku łączna ilość nadesłanych do tygodnika MOTOR wypełnionych ankiet przekroczyła 152 tys.

W kategorii kosmetyki samochodowe polska marka AUTOLAND kolejny rok z rzędu zajmuje trzecie miejsce tuż za firmą SONAX i notuje wynik o jeden punkt procentowy lepszy niż przed rokiem tj. 51,3% zmniejszając dystans do niemieckiego i amerykańskiego producenta. 

A co najważniejsze, z opinią „AUTOLAND - świetny stosunek jakości do ceny” jest również najwyżej sklasyfikowaną polską marką, wyprzedzając duże, międzynarodowe firmy częstokroć stereotypowo postrzegane jako lepsze od polskich produktów.

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z chemią samochodową 30 lat temu nie mieliśmy technologii kapitału ani know-how. Mieliśmy za to entuzjazm i wiarę że będziemy w stanie konkurować z międzynarodowymi markami zarówno jakością jak i ceną.

Dziś po latach konsekwentnej pracy i zaangażowaniu całego zespołu, inwestycjach w rozwój i badania naszych produktów osiągnęliśmy nasz cel: dostarczamy przemyślane i nowoczesne produkty do mycia i pielęgnacji samochodu, sprawdzone i bezpieczne, którym ufają nasi Klienci.

Dziękujemy wszystkim naszym Klientom za zaufanie jakim obdarzacie nas każdego dnia kupując nasze produkty.

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 19 maj 2019 - test produktów do mycia felg

W majowym numerze AUTO ŚWIAT PORADNIK przetestowano 8 produktów do mycia felg. Z dumą prezentujemy wyniki testów w, których nasz płyn  „ATACK PLUS” zajął 3 miejsce, nieznacznie ulegając produktom zagranicznej konkurencji w skuteczności czyszczenia. Biorąc jednak pod uwagę stosunek jakości do ceny i pojemności w jakiej jest oferowany, my rekomendujemy wybór naszego środka. W artykule prócz testu są również ciekawe porady jak zadbać o nasze felgi i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego specyfiku.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o produkcie  >>>

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 14 kwiecień 2019

W kwietniowym numerze AUTO ŚWIAT PORADNIK zaprezentowano przydatne produkty do wiosennych porządków. Wśród pokazanych produktów znalazła się nasza pasta lekkościerna, która skutecznie odnawia zniszczone i zmatowiałe warstwy lakieru usuwając zarysowania i drobne ogniska rdzy.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Dowiedz się więcej >>>

ANTY-PARA – potwierdzona skuteczność w teście MOTOR nr 6 – luty 2019!

W ostatnim numerze tygodnika MOTOR , sprawdzono nasz produkt przeciw parowaniu szyb pod względem skuteczności działania. Testy przeszły pozytywnie udowadniając działanie płynu.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o produkcie >>>

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatniej niedzieli już po raz 27 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku przekazaliśmy produkty dla uczestników II Biegu i Marszu NW Policz się z cukrzycą w Cieszynie oraz licytację podczas wieczornego koncertu. Pomaganie jest dziecinnie proste, cieszymy się, że mogliśmy w tym wziąć udział. Sie ma!

Więcej informacji: https://tiny.pl/txtgw

Nasze chusteczki wyróżnione w teście MOTOR nr 40 - październik 2018!

W październikowym numerze tygodnika MOTOR, przebadano pod kątem: skuteczności działania, efektu i wydajności chusteczki samochodowe różnych producentów. Nasze chusteczki do szyb, tapicerek skórzanych  oraz usuwania ptasich odchodów uzyskały najwyższą ocenę wykazując się wysoką skutecznością działania. Pozytywnie też został oceniony zestaw chusteczek do czyszczenia szybek kasków.

Zapraszamy do lektury artykułu.

Dowiedz się więcej o naszych chusteczkach:
Chusteczki do szyb >>>
Chusteczki do skóry >>>
Chusteczki do usuwania ptasich odchodów >>>
Chusteczki do szybki kasku >>>

Automechanika FRANKFURT 2018

W dniach 11-15 września 2018 prezentowaliśmy naszą ofertę kosmetyków samochodowych i płynów eksploatacyjnych pod markami Autoland i GULF na największych targach branży motoryzacyjnej – Automechanika we Frankfurcie. Tegoroczna edycja zgromadziła prawie 5000 wystawców z całego świata, w tym 188 wystawców z Polski. 5 dni wypełnionych spotkaniami z klientami, obecnymi i potencjalnymi oraz z dostawcami. Mamy nadzieję, że nawiązane relacje zaprocentują w przyszłości.

Dodatkowo nasze stoisko zyskało Wyróżnienie Honorowe w StandOUT. Automechanika 2018 - plebiscycie na polskie stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Dziękujemy!

AUTO ŚWIAT PORADNIK nr 9 wrzesień 2018

We wrześniowym numerze AUTO ŚWIAT Poradnik, zaprezentowano produkty do pielęgnacji tapicerek skórzanych. W przeglądzie znalazły się też nasze produktu do czyszczenia tapicerki skórzanej: pianka, chusteczki oraz pasta. Produkty usuwają zabrudzenia oraz tłuste osady. Przywracają skórze oryginalną elastyczność i sprężystość. Zawierają filtr UV – zapobiegają płowieniu. Są idealne do foteli podgrzewanych i wentylowanych we wszystkich kolorach. Doskonale sprawdzają się również w domu przy pielęgnacji mebli ze skórzanymi obiciami.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Dowiedz się więcej o produktach >>>

MOTOR – Wybór Kierowców 2018!

Z dumą prezentujemy wyniki badania preferencji kierowców opracowanych przez tygodnik Motor (wyd. nr 2 czerwiec 2018). Badanie wzorowane na programach badawczych prowadzonych przez JD Power i Consumer Reports, zawierało 120 pytań obejmujących 7 kategorii rynku motoryzacyjnego dotyczących marek, produktów i usług motoryzacyjnych w Polsce. Łączna ilość odpowiedzi przekroczyła 144 000 wypełnionych ankiet. Znalazły się w nim również kosmetyki samochodowe.

W kategorii, pielęgnacja samochodów-kosmetyki samochodowe, polska marka AUTOLAND zajęła 3 miejsce tuż za marką Sonax i Meguires. Pozostawiliśmy w tyle duże, międzynarodowe firmy: Turtle Wax i Wurth, Plak będąc najwyżej sklasyfikowaną polską marką.

To, jak marka i jej pochodzenie, wpływa na postrzeganie produktu jest w Polsce bardzo głęboko zakorzenione. Zagraniczne, droższe marki były dotychczas, stereotypowo postrzegane jako znacząco lepsze od rodzimych. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że praca naszego zespołu i inwestycje w rozwój i jakość produktów jest doceniana przez kierowców.

Dziękujemy!

Mistrzostwa Europy w klasie QUAD

27 maja na torze motocrossowym w Cieszynie odbyły się eliminacje Mistrzostw Europy w klasach Sidecar orazz EMX QUAD.

W klasie Quad zadebiutował, w cyklu Mistrzostw Europy, wspierany przez nas Kacper Mieszkowski. Siedemnastoletni, najmłodszy w stawce, pochodzący z Jeleniej Góry zawodnik pokazał się z świetnej strony zajmujac w obu biegach 8 pozycję. W swoim debiucie w seniorskich zawodach rangi Mistrzowskie Kacper pokonał wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Gratulujemy!

Pełne wyniki: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2018/Motocross/ME/FIM-Europe-Quadcross-Championship/e_2432

Chusteczki do usuwania wosku

Z przyjemnością informujemy, że do naszej oferty dołączył nowy produkt: Chusteczki do usuwania wosku z szyb i lusterek samochodowych.

W zestawie znajdują się 2 chusteczki: mokra  - szybko i bez smug usuwa warstwy silikonu, wosku i tłuste naloty oraz sucha  -  do polerowania umytej powierzchni. Chusteczki idealnie nadają się po umyciu np. w myjni.
Dowiedz się więcej >>>

Nowy Koncentrat Płynu zimowego -90°C

Do naszej oferty dołączył nowy produkt – „Koncentrat zimowego płynu do spryskiwaczy -60°C”. Koncentrat zapewnia lepsze usuwanie: lodu, błota pośniegowego, soli, brudu i osadów drogowych.

Płyn uzyskał ocenę: "bardzo dobre właściwości czyszczące" podczas badań w certyfikowanym laboratorium DEKRA, ze średnim wynikiem 5,3 cykla pracy wycieraczek do pełnej czystości szyby. Bezpieczny dla reflektorów, lakieru oraz elementów gumowych (uszczelki, pióra wycieraczek).
Dowiedz się więcej >>>

Kongres NORAUTO - Październik 2017

W dniach 10-11 października firma AUTOLAND uczestniczyła w kongresie NORAUTO, który odbył się w hotelu OSSA pod Warszawą.

Uczestnikom kongresu przedstawiliśmy nowości w naszej ofercie, przybliżyliśmy i utrwaliliśmy najważniejsze informacje o produktach, w szczególności o tych certyfikowanych i wyróżnionych nagrodami. Zaprezentowaliśmy również oleje GULF, których rozpoczęliśmy dystrybucję oraz naszą linię MOTO CARE.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Dofinansowanie wdrożenia innowacyjnego systemu informatycznego klasy B2B

Wdrożenie innowacyjnego systemu informatycznego klasy B2B, automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy firmą ”Autoland” Jacek Kisielewski & Jan Morański SP. J. a jej partnerami biznesowymi.

www.poig.gov.pl
www.mrr.gov.pl
www.parp.gov.pl

Dofinansowanie projektu eksportowego

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata: 2007-2013 Działanie 6.1. Paszport do Eksportu.

www.poig.gov.pl
www.mrr.gov.pl
www.parp.gov.pl